Szkoła Podstawowa w Ibramowicach.

Zajecia w ramach koła fotograficzno - filmowego

z klasą VIII.

Montaż statywów i oświetlenia studyjnego.

Właściwe oświetlenie stanowi warunek wykonania dobrego portretu. Możemy wszystko zrobić bezbłędnie, ale jeśli oświetlenie jest słabe, portret będzie nieudany. To wszystko. Pamiętając o powyższym, zobacz, na czym polega dobre oświetlenie portretu.

Każdy fotograf marzy o własnym „atelier”, wokół którego została zbudowana mistyczna wręcz aura. Bo w atelier odbywa się magia, zdjęcia się wyczarowuje, a fotograf posiada niezwykłe zdolności. No ale czym właściwie jest to całe fotograficzne atelier?

Co to jest atalier?

Otóż atelier to nic innego, jak miejsce pracy artysty - studio fotograficzne. Może więc być nim każde miejsce! Dlaczego więc nie urządzić sobie atelier w szkole. Nikt przecież nie powiedział, że studio do portretów musi być wielką halą z ogromnymi oknami, wyposażone w dziesiątki lamp, modyfikatorów i urządzeń, o których działaniu nawet nie mamy pojęcia.

Fotografując w szkole, oczywiście mamy pewne ograniczenia, ale można sobie z nimi poradzić i wyczarować naprawdę świetne zdjęcia mając do dyspozycji ledowe panele świetlne i profesjonalne statywy do aparatów i kamer.Dokumentacja fotograficzna z zajęć.